Jste právě na : Home / O gabionech / Cenově výhodné a pěkné řešení

Cenově výhodné a pěkné řešení

Gabiony jsou jednoduchým řešením pro každou zahradu. Gabiony na zahradě využíváme jako estetické nebo praktické prvky. Kamenné gabiony mají velikou výhodu.

Jelikož se skládají pouze z kamenů, tak v nich neroste nevzhledný plevel. Sami si tak můžete určit, na kterém místě může rostlina vyrůst či nikoliv přidáním půdy do prasklin.

Do gabionů je možné květiny zasadit, nebo je využít jako opěrnou zeď pro popínavé rostliny. Z gabionů lze jednoduchým způsobem vytvořit živé ploty, rostliny jsou tedy zapracované uvnitř gabionu.

Můžeme do nich zasadit listnaté dlouhozelené stromy, nejlépe se hodí osika, buk či dub, nebo samozřejmostí je výsadba keřů, jako je psí víno nebo réva. Sázení stromků do gabionu je jednoduché, vykopeme půlmetrovou jámu, do níž umístíme ocelovou síť gabionu (gabionovou krabici), vložíme stromek a přisypeme hlínu. Zasazený stromek obložíme kameny a zarovnáme. Kameny nebo jiný materiál vhodný pro gabiony je cenově dostupný. Použít můžete také vlastní rozdrcené zbytky keramiky, dřeva a podobně.


V kategorii: O gabionech
Klíčová slova: ceník gabionu, gabionové konstrukce