Jste právě na : Home / O gabionech / Stavba gabionových konstrukcí

Stavba gabionových konstrukcí

Gabionové konstrukce je velice jednoduché postavit. Nejprve je nutné vytyčit prostor, kde chceme, aby gabion stál. S tím je spojeno vykácení nepotřebných dřevin, vyrovnání terénu, obednění stromů kvůli případnému mechanickému poškození a další potřebné práce. Na zvoleném místě se vykope základová spára ve velikosti, kterou potřebujeme.

Do ní se uloží prázdný gabionový koš nebo gabionová matrace a nakonec otvor naplníme příslušnou výplní. Gabionové koše lze poskládat z jednotlivých stěn do libovolného rozměru, tvaru a výšky.

Jednotlivé bloky spojujeme speciálními kovovými spirálami. Jestliže stavíme vysoký plot, musí splňovat potřebné statické náležitosti, proto je nutné počítat s vyhloubením děr pro sloupky, které zpevní výslednou konstrukci. Vždy je nejdůležitější umístit pletivo nebo gabionový koš na určené místo, spojit spirálkami a teprve potom naplňovat materiálem. Pro krásnější vzhled gabionu se zaměřujeme na skládání kamene nebo jiného materiálu tak, aby všechny viditelné stěny byly nejrovnější.


V kategorii: O gabionech